Komunikat Biura Postulacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny

Komunikat Biura Postulacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny 

5 listopada 1996 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, który w dniu 17 kwietnia 2007 r. został zakończony na szczeblu diecezjalnym. Zgodnie z życzeniem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza dalszym przebiegiem procesu wobec Kongregacji ds. Kanonizacyjnych ma się zajmować wyłącznie Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego (dekret z dnia 16 kwietnia 2007 r.).

Do Księży Jezuitów zatem należy także troska o czystość kultu prywatnego Służebnicy Bożej. Jakiekolwiek inne osoby i organizacje nie są upoważnione do występowania w tej sprawie, bez zgody przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.

W związku z zakończonym procesem beatyfikacyjnym na szczeblu diecezjalnym i przekazaniem dokumentacji do Kongregacji ds. kanonizacji, pragniemy zachęcić wiernych do modlitwy o cud potwierdzający świętość i misję tej Apostołki Bożego Serca.

Wszelkie łaski otrzymane za wstawiennictwem Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny prosimy zgłaszać na adres:

Biuro Postulacji S.B. Rozalii Celakówny
Księża Jezuici
ul. Kopernika 26
31-501 Kraków

 

Osobom pragnącym udzielić pomocy materialnej w toczących się pracach procesowych podajemy numer konta:   41 1240 2294 1111 0010 0784 2512
Towarzystwo Jezusowe, Prowincja Polski Południowej
Mały Rynek 8
31-041 Kraków

Każdego 13 dnia miesiąca, o godz. 16.30 jest odprawiana w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie (ul. Kopernika 26) Msza święta w intencji beatyfikacji Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny.

 

 
 
 
 
Kategoria: Ogłoszenia Kościoła, Służebnica Boża Rozalia Celakówna