Wizyta Rolanda Celaka w Polsce

W dniach 20 do 24 września 2012 odwiedził rodzinne strony Roland Celak  – bratanek Rozalii Celakówny.Roland jest synem pilota Stanisława Celaka brata Rozalii Celakowny.Urodził się w Wielkiej Brytanii ,w Polsce był tylko raz w 1967 roku.Moderator Dzieła Ojciec Janusz Mółka oraz członkowie Sekretariatu serdecznie przyjęli pana Rolanda w Krakowie,zapewnili tłumaczy   /niestety pan Roland nie mówi po polsku/a członkowie Sekretariatu towarzyszyli  mu podczas pobytu w Jachówce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na cmentarzu przy grobie Rozalii – w środku Roland Celak oraz nasz Moderator Ojciec Janusz Mółka

 

 

 

 

 

 

 

 W Bazylice NSJ w Krakowie przy sarkofagu Rozalii

 

 

21 września na zaproszenie szkoly w Jachówce wzięliśmy udział w  uroczystej   lekcji  poświęconej osobom Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny i jej brata  Stanisława Celaka,pilota dywizjonu 302 i 303. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Panią Dyrektor , grono nauczycielskie oraz uczniów .Roland Celak oraz sekretarz gen. Dzieła Jacek Suder wpisali się także do księgi pamiątkowej szkoły. 

 

 

 Pan Roland spędził niezapomniane  chwile ze swoją rodziną w Jachówce , także poznał polską goscinność wielu mieszkańców Jachówki. Spotkał się również z serdecznym przyjęciem  księży  proboszczów  Bieńkówki i oczywiście Jachówki . Z pewnością ta krótka wizyta w Polsce dostarczyła panu Rolandowi  wielu niezapomnianych wrażeń .

Kategoria: Nasze aktualności, Reportaże, Służebnica Boża Rozalia Celakówna