Uroczyste poświęcenie figury Najśw. Serca Jezusowego na działce Rozalii Celakówny w Jachówce 30 czerwca 2013

Uroczystość odbędzie się w najbliższą  niedzielę 30 czerwca w Jachówce, gdzie niegdyś stał dom sł. Bożej Rozalii Celakówny, wielkiej czcicielki Najświętszego Serca Pana Jezusa, której proces beatyfikacyjny trwa. Rozpocznie się Mszą św. o godz.10.30 w kościele parafialnym w Jachówce. Po niej nastąpi poświęcenie figury NSPJ, która usytuowana jest na rodzinnej działce Rozalii. Wszystkie prace przy budowie postumentu oraz montażu figury nadzorował i wykonywał, przy współudziale mieszkańców, pan Stanisław Burliga.

Na postumencie został wygrawerowany napis: „Małgorzata Maria [Alacoque – przyp. red.] dała poznać światu Moje Serce, wy zaś kształtujcie dusze na modłę Mojego Serca”. Słowa te stanowią ideę posłannictwa Rozalii – osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu, które jest podstawą i fundamentem jakiejkolwiek intronizacji, czy to rodzinnej, czy społecznej.

Prace porządkowe na działce w Jachówce rozpoczęły się w czerwcu ub. roku na zlecenie krakowskiej Kurii Metropolitalnej, która upoważniła Sekretariat Generalny Dzieła Osobistego Poświęcenia się NSPJ do opieki nad tą nieruchomością związaną historycznie z kultem sł. Bożej Rozalii Celakówny.

http://krakow.gosc.pl/doc/1611310.Figura-Serca-Jezusa-stanie-w-Jachowce

 list Ks Kardynała Stanisława Dziwisza do Sekretariatu Dzieła  w sprawie poświęcenia figury NSJ w Jachówce

 

 

 

 

 

 

 

kilka zdjęć ponizej z poświęcenia figury NSJ

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: Nasze aktualności, Służebnica Boża Rozalia Celakówna