Izba pamięci służebnicy bożej Rozalii Celakówny w Jachówce

Proboszcz parafi Najśw.Serca Jezusowego w Jachówce ks Stanisław Maślanka wraz z postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks prof Władysławem Kubikiem oraz Dziełem Osobistego Pośw. się NSJ postanowili doprowadzić do powstania izby pamięci poświęconej Sł.bożej Rozalii Celakówny.
Będzie to budynek murowany pomiędzy kościołem parafialnym a plebanią,posiadający część muzealną ,ze sprzętami ,meblami z domu rodzinnego Rozalii oraz drugą część typu świelica w której można będzie odpocząć po podróży, skorzystać z toalety czy napić się herbaty.Poniżej zamieszczamy list postulatora procesu beatyfikacyjnego Rozalii ks prof Władysława Kubika.

IZBA PAMIĘCI ROZALII CELAKÓWNY PRZY KOŚCIELE W JACHÓWCE

Czcigodni Czciciele Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny!

Dom Służebnicy Bożej po powodzi w roku 2001 został poddany rozbiórce. Otrzymaliśmy jednak stosunkowo niedawno od Kurii Metropolitalnej w Krakowie mnóstwo przedmiotów z domu Rozalii ( Obrazy religijne, łóżka, piec, przedmioty kuchenne, stolik itp.) W porozumieniu z ks. Proboszczem z Jachówki doszliśmy do wniosku, że trzeba te ważne pamiątki zachować. I tak powstała myśl o wybudowaniu obok kościoła i plebanii Izby Pamięci. Izba miałaby dwie części: pokój z pamiątkami z domu Rozalii i miejsce na odpoczynek ( stoliki krzesła i mała kuchenka, by odwiedzający mogli zagotować wodę, napić się herbaty czy kawy. A trzeba powiedzieć, że sporo ludzi, pielgrzymów i turystów przybywa do Jachówki, aby się pomodlić i dowiedzieć więcej o Służebnicy Bożej.
Projekt Izby Pamięci jak widać wyżej jest gotowy, ale budowa wymaga wsparcia, więc zostało stworzone specjalne konto, na które każdy, kto czci Rozalię może dorzucić grosz.

Oto Konto: 03 8128 0005 0035 7250 2000 0030 Izba Pamięci Rozalii Celakówny
Jachówka 212, 34-211 Budzów woj. Małopolskie

Sam Proces beatyfikacyjny posuwa się do przodu. Potrzebne materiały (positio) przeczytali w Rzymie historycy i dobrze ocenili zebrany materiał. Po wakacjach mają otrzymać to wszystko teologowie i kardynałowie, aby w roku 2021 mogło dojść do Kongresu na temat heroiczności cnót Rozalii. Gdy to nastąpi Rozalia już będzie Czcigodną Służebnicą. Módlmy się o ewidentny cud, bo to bardzo przyspieszyłoby beatyfikację.
Z kapłańskim pozdrowieniem i błogosławieństwem

ks.Władysław Kubik SJ

Kategoria: Nasze aktualności, Służebnica Boża Rozalia Celakówna